Tohumdan Fidana Previous

  • CAM.jpg

Proje Koordinatörü Öğretmenlere ‘Tohumdan Fidana’ Projesi Anlatıldı

CAMÇEKÜD’ün ülke genelinde yürüttüğü Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana Projesi kapsamında, İstanbul’un Bağcılar İlçesinde bulunan 41 ilkokul ve 41 ortaokul olmak üzere toplam 82 okulda görevli çevre kulübü öğretmenleri için proje bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bağcılar Kaymakamlığı, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bağcılar Belediyesi işbirliği ile yürütülen proje kapsamında 82 okulda eğitim alan 36 bin 508 öğrenciye çevre bilincinin aşılanması hedefleniyor. Eğitimlerin pratiklik aşamasında ise öğrencilere fıstık çamı tohumları dağıtılıp fidan yetiştirmeleri sağlanacak.

Küçük yaşlarda çevre duyarlılığının oluşturulması ve geliştirilmesi amacıyla yürütülen projede öğrenciler tohumdan nasıl fidan yetiştirildiğini öğrenecek ve uygulayacaklar, çimlenen tohumlarının, yeşeren fidanlarının fotoğraflarını çekip paylaşacaklar, en güzel günlükleri tutup, en güzel fidanları yetiştirmek için yarışacaklar.

Projenin ikinci aşamasında yapılacak yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Projenin son aşamasında ise öğrenciler kendi elleriyle yetiştirdikleri fidanları (yeşeren tohumları) yine kendi elleriyle dikip toprakla buluşturacaklar.

Çekud '' Tohumdan Fidana

Copyright. © 2014 Bursa İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği | Tasarım: akademi grafik
Telefon: 0224 255 13 13 Adres: Demirtaş Paşa Mah. Tuğlalı Sok. No:4 Osmangazi - Bursa E-posta: bikaced@gmail.com